Haber

Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ta protokolle görüştü

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta ve depremden etkilenen diğer illerde devlet ve millet, depremin yaralarını sarmak için büyük bir özveri ve fedakarlıkla birlikte çalışmaya devam ediyor.

Depremin ilk gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin servislerle Kayseri ve Kahramanmaraş ortasındaki çalışmalarını koordine eden Önder Dr. Memduh Büyükkılıç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Karacasu Kesintisiz Konaklama Merkezi konteyner heyet alanında incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Önder Büyükkılıç, devletle milletin kenetlendiğini vurgulayarak, “Devlet ve millet kenetlendik, Kahramanmaraş’ı imar ve ihya için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta depremin yaralarını sarmaya devam ettiklerini belirten Büyükkılıç, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun koordinasyonunda Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz. Kahramanmaraş’ta Karacasu Geçici Barınma Merkezi Konteyner Sahası kurulması için çalışmalar devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu