Ekonomi

Powell’dan ilgi mesajı

Fed Lideri Jerome Powell, birkaç yetkilinin faiz oranlarını artırmaya devam etmek istediklerini söylemesi ve kendisinin gelecek ay faiz artırımlarını durdurmanın eşiğinde olduğuna dair net bir sinyal vermesinin ardından politika tartışmasının komutasını devraldı.

“Politika sıkılaştırmada uzun bir yol kat ettik ve şimdiye kadarki sıkılaştırmamızın gecikmeli etkileri ve son bankacılık streslerinden kaynaklanan kredi sıkılaştırmasının boyutu hakkında belirsizlikle karşı karşıyayız. Buraya kadar geldikten sonra dikkatli olmaya hazırız.” Powell, Cuma günü bir Fed konferansında şunları söyledi: “Verilere ve gelişen görünüme bakmayı göze alabiliriz.”

Yatırımcılar, Powell’ın konuşması öncesinde yüzde 33 olan gelecek ayki faiz artırımına ilişkin varsayımlarını yüzde 13’e indirdiler.

Powell’ın sözleri, bu hafta New York Fed Lideri John Williams ve yakın zamanda Senato onayını bekleyen başkan yardımcılığına aday gösterilen Vali Philip Jefferson da dahil olmak üzere liderlik grubunun diğer üyelerinden benzer beklentileri pekiştiriyor.

Nationwide Life Insurance Co baş ekonomisti Kathy Bostjancic, “Yorumları, ana görüşünün gelen verileri değerlendirmek için Haziran ayına ara vermek olduğunu gösteriyor” dedi. sınırlı”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu